Архів новин

31.03.2017
Група дослідників з NASA під керівництвом Алана Стерна звернулася до Міжнародного астрономічного союзу з пропозицією знову переглянути визначення терміну „планета” та повернути статус планети Плутону. На думку Стерна, планетою повинен вважатися будь-який об’єкт, в якому не відбувається ядерний синтез та який має достатню гравітацію для набуття сферичної форми. При цьому не розглядаються параметри орбіти та здатність розчистити околиці своєї орбіти від планетозималей в період формування Сонячної системи. Фахівці NASA вважають що останній критерій залежить від відстані планети до Сонця. Наприклад, Земля на орбіті за Нептуном не зможе очистити свою орбіту та не буде вважатися планетою.
31.03.2017
NASA витрачатиме до $ 30 млн щороку протягом п’яти найближчих років на створення і підтримку двох нових дослідницьких інститутів: Центру по використанню біоінженерії в космосі та Інституту комп’ютерного дизайну надміцних композитних матеріалів, що в перспективі можуть допомогти людству розширити свою присутність в Сонячній системі. Кожен з них отримуватиме фінансування обсягом до $ 15 млн для досліджень і розробок в сферах біотехнологій та створення нових матеріалів, серед них виробництво їжі, палива та ліків завдяки використанню мікроорганізмів та розробка надміцних і надлегких авіакосмічних матеріалів на основі технологій вуглецевих трубок.
31.03.2017
Космічний апарат NASA Juno залишається на своїй орбіті з періодом 53 доби до закінчення місії для завершення поставлених перед місією наукових цілей та уникнення ризикованого ввімкнення двигунів. Раніше планувалося що після двох орбіт з періодом 53 доби апарат повинен був перейти на нижчу орбіту з періодом 14 діб, проте два контрольних гелієвих клапана в обладнанні головного двигуна апарату не спрацювали як слід при герметизації системи в жовтні 2016 року.
31.03.2017
Італійські та американські планетологи виявили на Церері необхідні для зародження і підтримки життя аліфатичні органічні сполуки. Характерні сліди керитів і асфальтитів вдалося виявити в ході спектрального обстеження поверхні карликової планети апаратом Dawn, який перебуває на її орбіті. Велика частина цих сполук зосереджена в районі кратера Ернутет діаметром 50 км на площі близько 1000 км2. Автори звертають увагу на те що виявлені аліфатичні сполуки збереглися на Церері з моменту її утворення а не були принесені ззовні, оскільки органіка не могла б витримати високих температур під час зіткнення небесних тіл.
31.03.2017
Малу планету (6196) 1991 UO4 в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером, що обертається навколо Сонця за 3,26 року, назвуть Бернардбоуен в честь засновника Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень астрофізика Бернарда Боуена.
31.03.2017
Астрономи з Масачусетського технологічного інституту на чолі з Джуліеном де Вітом вперше спостерігали зірку, що пульсує у відповідь на вплив з боку власної планети. Це зірка HAT-P-2, розташована на відстані близько 400 світлових років від Землі, навколо якої по витягнутій орбіті рухається газовий гігант HAT-P-2b з масою, що перевищує масу Юпітера у вісім разів. При цьому планета може підходити до свого світила досить близько та віддалятися на відносно велику відстань, викликаючи на поверхні зірки збурення та пульсації яскравості з періодом 87 хв.
31.03.2017
Фахівці NASA планують відправити до супутника Юпітера Європи зонд для відбору проб води на її поверхні та перевірки цих проб на ознаки життя. У разі успіху вчені займуться проектом, в рамках якого інший зонд пробурить свердловину до підповерхневого океану. За задумом дослідників, перший апарат буде запущений після того як інша міжпланетна станція в рамках місії Europa Multiple Flyby, початок якої намічений на 2020-і роки, зробить обліт навколо Європи і проведе розвідку придатних для посадки місць. Вчених цікавлять тріщини, через які вода з океану під крижаною корою товщиною в 10-30 км просочується на поверхню. Завданням зонда буде буріння неглибокої виїмки в замерзлій воді, взяття зразків льоду і визначення його складу.
31.03.2017
Американські та бразильські астрономи оцінили час існування сонячного протопланетного диска. Знадобилося близько 3-4 млн років до формування з протопланетного диска найбільших газових гігантів Юпітера і Сатурна. До таких висновків вчені дійшли після аналізу чотирьох ангритів віком 4,653 млрд років з Аргентини, Бразилії, Антарктиди і Сахари, у яких виявили залишкову намагніченість. Вона могла бути створена в середовищі з індукцією магнітного поля 0,6 мікротесел, приблизно таке ж значення було в Сонячній системі віком 3-4 млн років.
31.03.2017
Проведена Рахунковою палатою США перевірка ракети Falcon 9 показала що лопаті турбіни, яка подає паливо в двигуни, надзвичайно схильні до ризику утворення тріщин. На думку фахівців, дефекти можуть потребувати редизайну силових агрегатів компанії SpaceX. Експерти аудиторського органу при Конгресі США відзначають неприпустимість тріщин при використанні Falcon 9 для пілотованих польотів. Виконуючий обов’язки голови NASA Роберт Лайтфут заявив що про ці проблеми SpaceX було відомо як мінімум з вересня 2016 року, коли стався вибух ракети Falcon 9. В SpaceX повідомили що рухові агрегати будуть модернізовані до кінця 2017 року.
31.03.2017
Британські та американські геофізики довели що до середини XXI століття на планеті станеться колапс електричних систем. Швидше за все, на 2050 рік припаде мінімум сонячної активності та скорочення обсягу геліосфери приблизно на третину, що призведе до проникнення вглиб Сонячної системи високоенергетичних заряджених частинок, які досягатимуть в тому числі і Землі. Також зниження активності світила призведе до спостереження полярних сяйв лише на вкрай високих широтах через ослаблення сонячного вітру.
31.03.2017
Провівши гідродинамічне моделювання, японські вчені припустили що регіон Ктулху на Плутоні міг сформуватися після зіткнення карликової планети зі своїм протосупутником, який був приблизно втричі легшим за сучасний Плутон. В результаті зіткнення поверхня Плутона розігрілася до 50 °C, що створило сприятливі умови для хімічних реакцій полімеризації.
31.03.2017
Наукова команда американських фізиків з Каліфорнійського університету в Девісі під час спостереження трьох масивних галактик, що спотворюють траєкторію світла від далеких об’єктів, зробила нові виміри сталої Хаббла, яка характеризує вік та швидкість розширення Всесвіту, і виявила розбіжності з оцінками цієї ж константи, отриманими за допомогою супутника „Планк”, який вимірює реліктове випромінювання Всесвіту. Це може вказувати на „нову фізику”, яка виходить за межі стандартної космологічної моделі. Виміряне дослідниками значення сталої Хаббла становить 71,9 ± 2,7 (км/с)/Мпк, що сходиться з іншими незалежними оцінками цієї константи, зробленими під час спостережень наднових або цефеїд.
31.03.2017
Погіршення зору в астронавтів, які проводять тривалий час у космосі, ймовірно викликано відсутністю циклу день-ніч для внутрішньочерепного тиску, вважають дослідники з Південно-Західного медичного центру Техаського університету, однак запобігти цій проблемі можна завдяки щоденному використанню спеціального вакуумного пристрою, що знижує тиск на деякий час. Погіршення зору є проблемою № 1 для астронавтів, які тривалий час перебувають на Міжнародній космічній станції.
31.03.2017
Французькі та американські планетологи визначили походження поверхні найбільшого небесного тіла в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером — карликової планети Церери. Вчені прийшли до висновку що поверхня Церери бідна вуглецем, проте її п’ята частина складається з силікатів, які потрапили в результаті падіння на карликову планету астероїдів, ймовірно з сімейства Еос. Як і поверхні Япета та Харона, поверхня Церери сформована переважно зовнішньою матерією.
09.03.2017
Додано інформацію про малі супутники системи ПлутонХарон: Стікс, Нікту, Кербер, Гідру. Також внесено астероїди: Весту, Палладу, Гігею та транснептунові об’єкти: Орк, Іксіон, Варуну, Квавар, Седну і супутники Вант та Вейвот.
23.02.2017
Додано інформацію про супутники Сатурна: Епіметей, Янус, Гіперіон, Фебу; та Нептуна: Протей і Нереїду.
22.02.2017
Додано інформацію про карликові планети: Цереру, Плутон, Хаумеа, Макемаке, Ериду та їх найбільші супутники: Харон, Намаку, Хіїаку, MK 2, Дизномію.
30.01.2017
З початку створення ресурсу, який наразі доступний за адресою astro.km.ua, тихо й непомітно за всесвітніми мірками пройшло якихось 10 земних років. Вітаю усіх користувачів та любителів астрономії, дякую що залишаєтесь з нами! 8-)
23.01.2017
На борту кількох апаратів європейської супутникової системи „Галілео”, створеної для забезпечення незалежності Європи від американської системи GPS, виникли проблеми з атомними годинниками. На борту кожного з супутників системи „Галілео” знаходиться по чотири примірники атомного годинника: два на рубідіївих та два на водневих мазерах, при цьому для роботи супутника достатньо одного функціонуючого годинника, усі інші є резервними. Наразі на борту 18 діючих супутників з 72 екземплярів атомного годинника вийшли з ладу 9 приладів. Космічне агенство розглядає питання про можливість перенесення запусків ще чотирьох супутників, намічених на другу половину 2017 року, до закінчення розслідування причин виходу з ладу супутникових атомних годинників.
23.01.2017
Завдяки перетворенню знімків з різних телескопів у тривимірні карти, міжнародна команда астрономів на чолі з англійським професором астрофізики Крістофером Конселіче виявила існування у Всесвіті принаймі двох трильйонів галактик, що вдесятеро більше ніж вважалося раніше.
< >
Час генерації сторінки:
0,01921 с.