Галатея

Галатея Галатея

Галатея — внутрішній супутник планети Нептун. Названо ім’ям однієї з нереїд грецької міфології. Також позначається як Нептун VI. Галатею було відкрито наприкінці липня 1989 року за знімками, зробленими апаратом „Вояджер-2”. Оголошення про відкриття було здійснене 2 серпня 1989 року, у якому йдеться про 10 зображень, отриманих протягом 5 днів, отже відкриття відбулося незадовго до 28 липня. Супутник отримав тимчасове позначення S/1989 N4, а 16 вересня 1991 року — власне ім’я.

Галатея має неправильну (несферичну) форму. Ніяких слідів геологічної активності не виявлено. Ймовірно, Галатея, як і інші супутники на орбітах нижче Тритона, сформувалася з уламків раніше існуючих супутників Нептуна, зруйнованих у результаті зіткнень, викликаних збуреннями від Тритона після його захоплення Нептуном на початкову орбіту.

Галатея обертається нижче синхронної орбіти навколо Нептуна, внаслідок чого орбіта цього супутника поступово знижується через дії припливних сил. Із часом її може бути поглинено планетою або зруйнувано через припливне розтягування із утворенням кільця у разі досягнення межі Роша.

Ймовірно, Галатея є супутником-пастухом на внутрішньому краї кільця Адамс, розташованого за 1000 км від її орбіти. Орбітальний резонанс 42:43 із Галатеєю вважається найвірогіднішою причиною унікальної форми цього кільця у вигляді опуклих дуг. Оцінку маси Галатеї зроблено на основі радіальних збурень, що викликаються нею у кільці.

< >
Час генерації сторінки:
0,42643 с.