Ганімед

Ганімед Ганімед

Ганімед — найбільший супутник Юпітера, що входить до групи галілеєвих супутників. Разом з цим є найбільшим супутником у Сонячній системі.

Зазвичай відкриття Ганімеда приписують Галілеєві, який скерував на Юпітер сконструйований власноруч телескоп і спостерігав поблизу цієї планети чотири „зірки”, що постійно змінювали своє розташування. Ці об’єкти і виявилися найбільшими супутниками Юпітера, які пізніше назвали „галілеєвими”. 1614 року з’явилася праця німецького астронома Сімона Маріуса „Mundus Jovialis”, в якій він стверджував, що спостерігав ці об’єкти на кілька днів раніше Галілея. Сам Галілей цю працю вважав плагіатом.

Ганімед є найбільшим супутником Сонячної системи. За розмірами він більший за Плутон і Меркурій. Проте його середня густина порівняно низька (близько 1,9 г/см3), тому маса супутника становить лише половину маси Меркурія.

Внутрішня структура Ганімеда також диференційована. У його надрах виділяють порівняно невелике залізне ядро, оточене товстою мантією із силікатів. Над мантією простягається шар м’якого льоду або океан рідкої води, подібний до океану на Європі. Але поверхня являє собою тверду льодову шкаралупу.

< >
Час генерації сторінки:
0,02425 с.