Сікоракса

Сікоракса Сікоракса

Сікоракса — супутник Урана, відкритий у 1997 році астрономами Паломарської обсерваторії (Каліфорнія, США). Відомий також під позначеннями Уран XVII і S/1997 U2. Сікоракса названа за іменем персонажа п’єси Вільяма Шекспіра „Буря”. Одночасно з Сікораксою було відкрито супутник Урана Калібан.

Якщо розміри супутника оцінені правильно, він є шостим за величиною супутником Урана і займає проміжне положення між основними і дрібними супутниками. Супутник обертається у зворотному напрямку сильно витягнутою і нахиленою орбітою. Орбіта Сікоракси віддалена від Урана у 20 разів далі, ніж орбіта найвіддаленішого регулярного супутника Урана Оберона. Спираючись на орбітальні параметри, припускають що Сікоракса належить до того ж динамічного кластера що і Сетебос і Просперо, а отже вони мають спільне походження.

Припускають, що цей супутник складається із суміші льоду і гірських порід. Сікоракса має незвичайний для супутників Урана червонуватий колір, характерний для об’єктів пояса Койпера. Можливо, супутник був захоплений гравітацією Урана.

< >
Час генерації сторінки:
0,01327 с.