Фобос

Фобос Фобос

Фобос — один з двох супутників Марса. Він був відкритий американським астрономом Асафом Холлом у 1877 році.

Фобос розташований на відстані 2,77 радіуса Марса від центра планети і робить один оберт за 7 год 39 хв 14 с, що швидше ніж обертання Марса навколо своєї осі. В результаті, на марсіанському небі Фобос сходить на заході і заходить на сході.

Фобос обертається навколо своєї вісі з тим же періодом, що й навколо Марса, тому завжди повернутий до планети одним і тим самим боком. Його орбіта знаходиться всередині межі Роша, але супутник не розривається лише за рахунок своєї внутрішньої міцності. Припливна дія Марса поступово уповільнює його рух і зрештою призведе до падіння Фобоса на Марс.

Кратер Стікні Кратер Стікні

Розміри Фобоса становлять 26,6×22,2×18,6 км, його поверхня всіяна кратерами, найбільший з яких — Стікні — має діаметр 8 км. З кратером пов’язана мережа розламів і тріщин.

В 1988 було запущено дві автоматичні міжпланетні станції „Фобос” для дослідження Марса і його супутників. Один з апаратів було втрачено через 2 місяці після запуску, другий успішно досяг Марса і встиг виконати частину дослідницької програми до того, як контакт із ним було втрачено.

Експедиція на Фобос в межах програми московитського космічного агенства „Фобос-Ґрунт” відома тим що 2011 року зазнала невдачі ще на орбіті Землі.

< >
Час генерації сторінки:
0,01331 с.