Деспіна

Деспіна Деспіна

Деспіна — внутрішній супутник планети Нептун. Названий іменем німфи з давньогрецької міфології. Також позначається як Нептун V. Деспіна була відкрита в кінці липня 1989 року за знімками, зробленими апаратом „Вояджер-2”. Повідомлення про відкриття було оголошене 2 серпня 1989 року, у якому йдеться про 10 зображень, отриманих протягом 5 днів, отже відкриття відбулося незадовго до 28 липня. Супутник отримав тимчасове позначення S/1989 N3, а 16 вересня 1991 року — власне ім’я.

Деспіна має неправильну (несферичну) форму. Ніяких слідів геологічної активності не виявлено. Ймовірно, Деспіна, як і інші супутники на орбітах нижче Тритона, сформувалася з уламків раніше існуючих супутників Нептуна, зруйнованих в наслідок зіткнень, викликаних збуреннями від Тритона після його захоплення Нептуном на початкову високоексцентричну орбіту.

Орбіта Деспіни розташовується трохи вище орбіти Таласса і трохи нижче кільця Левер’є. Деспіна обертається нижче синхронної орбіти навколо Нептуна, внаслідок чого орбіта цього супутника поступово знижується через дії припливних сил. З часом вона може бути поглинена планетою або зруйнуватися через припливне розтягування і утворити кільце при досягненні межі Роша.

< >
Час генерації сторінки:
0,01402 с.