Сонце

Сонце Сонце

Сонце — одна зі ста мільярдів зірок нашої галактики. Воно розташоване в одному з її рукавів приблизно в 25 000 — 28 000 світлових років від центру Чумацького Шляху, навколо якого здійснює один оберт приблизно за 226 мільйонів років. Вік Сонця — близько 5 мільярдів років. Спектральний клас Сонця G2V, воно є жовтим карликом.

Сонце — осьове тіло Сонячної системи, найближча до нас зірка (середня відстань від Землі приблизно 149,6 млн км), плазмова куля, що утримує навколо себе всю Сонячну систему своїм тяжінням. Його маса в 333 000 раз більша за масу Землі та у 750 раз перевищує масу всіх інших планет, разом узятих. Сонце — могутнє джерело енергії, яку воно постійно випромінює в усіх ділянках спектра електромагнітних хвиль: від рентгенівських і ультрафіолетових променів до радіохвиль. Це випромінювання сильно впливає на всі тіла Сонячної системи: нагріває їх, позначається на атмосферах планет, дає світло й тепло. Випромінювання Сонця є основним джерелом енергії для життя на Землі.

Видимі розміри Сонця з різних планет Сонячної системи Видимі розміри Сонця з різних планет Сонячної системи

Водночас Сонце — найближча до нас зоря, в якої, на відміну від усіх інших зірок, можна спостерігати диск і за допомогою телескопа вивчати на ньому невеликі деталі, розміром навіть до кількох сотень кілометрів. Це типова зоря, тому її вивчення допомагає зрозуміти природу зірок взагалі.

< >
Час генерації сторінки:
0,01398 с.