Архів новин

05.11.2016
Глава компанії SpaceX Ілон Маск відповів на запитання користувачів сайту Reddit та розповів про перспективи повторного використання ракет Falcon 9. Він заявив що перші ступені цих ракет можуть використовуватись майже до нескінченності, так довго, як дозволяє планове технічне обслуговування і ретельний огляд. Також американський бізнесмен повідомив що компанія розробила п’яту модифікацію Falcon 9 (Block 5), оптимізовану для багаторазового використання. Виробництво таких носіїв очікується в найближчі 3 місяці.
05.11.2016
В рамках спільного проекту NASA та ентузіастів астрономії Disk Detective, в ході якого кожен може приєднатися до обробки даних з телескопа WISE, був виявлений газопиловий диск навколо зірки AWI0005x3s в сузір’ї Кіля. Ця зірка є молодим червоним карликом, проте вік системи, на думку вчених, становить 45 млн років, що робить цей газопиловий диск найстарішим з відомих. Вчені припускають що всередині диска може перебувати екзопланета.
05.11.2016
Вчені з Інституту космічних досліджень Годдарда припустили що Венера 3 млрд років тому могла бути першим населеним об’єктом в Сонячній системі. Тоді клімат на планеті був значно м’якіший і на ній могли існувати океани глибиною до 2 км, що остаточно зникли близько 700 млн років тому, але часу їх існування повинно було вистачити для появи найпростіших форм життя. Також, на думку вчених, раніше Венера знаходилася далі від Сонця, потрапляючи в зону населеності з умовами, за яких вода перебуває в рідкому стані, як на Землі. Наразі ж поверхня Венери нагрівається до 500 °C та перебуває під тиском 90 земних атмосфер, що унеможливлює існування на ній будь-яких форм життя.
05.11.2016
Представники Європейського космічного агенства офіційно повідомили про знищення апарату першої частини місії „ЕкзоМарс” Schiaparelli. Зв’язок із ним був втрачений 19 жовтня, а через два дні камера низької роздільної здатності орбітального зонду NASA Mars Reconnaissance Orbiter сфотографувала на поверхні Марса кратер від Schiaparelli діаметром 2,4 м та глибиною 1,5 м. На думку вчених, апарат врізався в поверхню червоної планети на швидкості понад 300 км/год без шансів уціліти, при цьому відбувся вибух через наявність на лендері палива. Найбільш імовірною причиною провалу московитсько-європейської місії був комп’ютерний збій під час п’ятої хвилини спуску десантного модуля Schiaparelli, коли апарат відкинув захисний щит і випустив парашути, в результаті якого двигуни малої тяги пропрацювали лише 3 секунди. Збій міг статися через некоректний збір даних з датчика модуля, відповідального за визначення відстані між апаратом і поверхнею планети. Ракета „Протон-М” з апаратом Schiaparelli була запущена 14 березня з космодрому Байконур, апарат призначався для відпрацювання технологій входу в атмосферу, спуску, посадки і проведення досліджень.
02.11.2016
Дослідники з Великобританії відкрили новий планетоїд у Сонячній системі. Об’єкт L91 знаходиться настільки далеко, що один його оберт навколо Сонця триває 20 000 років. Вчені припускають що він був викинутий у віддалену область Сонячної системи внаслідок гравітаційного впливу великої планети. Досягнувши 2000 а. о., L91 почав поступово зближуватись із Сонцем, наразі знаходячись на відстані 1430 а. о. в найдальшій точці своєї орбіти. Найближча точка орбіти цього об’єкта знаходиться на відстані 50 а. о. від Сонця, що в півтора рази більше відстані до Плутона. Оголошення про відкриття нового небесного тіла відбулося в американському місті Паседана під час астрономічної конференції EPSC-DPS. Найбільш далеким об’єктом, що обертається навколо Сонця, вважається 2014 FE72, що відходить від Сонця на відстань в 4200 а. о.
02.11.2016
Місяць ввійшов в період суперлунь, перше з яких відбулось 16 жовтня. До кінця 2016 року очікуються ще два таких явища: 14 листопада та 14 грудня. В ці дні природний супутник Землі, перебуваючи у фазі повні, знаходиться на мінімальній відстані від планети, що збільшить його видимі розміри та яскравість.
02.11.2016
Американські вчені з Університету Айдахо в Москоу після аналізу даних з міжпланетної станції Voyager 2 допустили наявність в α і β кілець Урана кількох невеликих супутників цієї планети. Ці супутники повинні сягати 2-7 км в діаметрі, вони дозволяють зберегти структуру кілець газового гіганта. Автори зазначають що розміри супутників не дозволяють розгледіти їх на знімках з апарату. Станція Voyager 2 пролетіла повз систему Урана в січні 1986 року, наблизившись на відстань 81 500 км, завдяки чому були виявлені нові кільця та зроблені зображення супутників планети.
02.11.2016
Місяць бомбардує настільки велика кількість космічних каменів, що його поверхня повністю оновлюється кожні 81 000 років. Щороку в результаті падіння на поверхню єдиного природнього супутника Землі астероїдів на ній утворюється в середньому 180 нових кратерів діаметрами від 10 м. Ці факти були виявлені вченими на чолі з Емерсоном Спейерером з Університету штату Арізона в Темпі, США після аналізу зображень з космічного апарату NASA Lunar Reconnaissance Orbiter.
02.11.2016
Американські вчені з Мічиганського університету відкрили нового кандидата в карликові планети Сонячної системи — 2014 UZ224 діаметром 420-1180 км. Він рухається в розсіяному диску по витягнутій орбіті на відстані від 38 до 180 а. о. від Сонця, здійснюючи повний оберт за 1136 років. Наразі 2014 UZ224 знаходиться на відстані близько 91 а. о. від Сонця. Вперше це небесне тіло виявили 19 серпня 2014 року, опублікували ж відкриття 11 жовтня 2016 року.
02.11.2016
Регіон Deuteronilus Mensae в північній півкулі Марса може бути підходящим місцем для першої експедиції людей, оскільки в цій області міститься велика кількість водяного льоду. Вчені висловили впевненість що саме в цьому регіоні можливо виявити інопланетне життя. Радіус визначеної науковцями області між рівнинами Утопія і Христа становить близько 100 км.
02.11.2016
Американський астроном Джеймс Ширлі стверджує що в найближчі кілька місяців на Марсі розпочнеться глобальна пилова буря. Таке передбачення ґрунтується на результатах багаторічного спостереження за марсіанськими вітрами та умовами їх виникнення. Вчений виявив зв’язок між глобальними пиловими бурями та орбітальним рухом Марса, який полягає у збільшенні імпульсу обертання Марса під дією інших планет. Цей ефект змінюється протягом циклу тривалістю 2,2 роки, причому глобальні урагани відбуваються коли період збільшення імпульсу збігається з часом першої частини пилових бур. Остання глобальна пилова буря на червоній планеті сталася в 2007 році, в результаті якої ледь не перестали працювати сонячні батареї роверів Spirit і Opportunity.
02.11.2016
Найбільш довгопрацюючий марсіанський ровер Opportunity спускатиметься в яр, утворений багато років тому під дією рідини, яка може виявитися водою. Жоден марсіанський ровер ще не робив такого спуску. Також Opportunity відвідає внутрішню частину кратера, біля якого він працював протягом останніх п’яти років. Ці плани є частиною новітньої дворічної розширеної місії, розпочатої 1 жовтня. Основна ж місія ровера на Марсі завершилася ще у квітні 2004 року. Opportunity був запущений в космос 7 липня 2003 року, а посадку на поверхню Марса здійснив 24 січня 2004 року з основною місією тривалістю 90 марсіанських діб, що еквівалентно 92,4 земних діб.
02.11.2016
Астрофізики з США, Чилі, Франції, Бразилії та Нідерландів за допомогою космічних телескопів Chandra і ESA's XMM-Newton виявили на краю лінзовидної галактики GJ1417+52, розташованої в 4,5 мільярда світлових років від Землі, найяскравішу в рентгенівському діапазоні мігруючу чорну діру XJ1417+52. Максимальна інтенсивність випромінювання цього об’єкта у 10 разів перевищує аналогічний показник інших мігруючих чорних дір. Швидше за все, XJ1417+52 має середню для чорних дір масу, більшу за сонячну до 100 000 разів. Вчені вважають що чорна діра раніше була частиною центральної області невеликої галактики, яку поглинула GJ1417+52, після чого виявилася викинутою на край великого зоряного скупчення. Причиною яскравого випромінювання вважається падіння матерії від зірки, що перебувала поблизу та була розірвана чорною дірою.
02.11.2016
Вчені німецького науково-дослідного центру висунули нову теорію, яка пояснює періодичність активності Сонця. Вони припустили що одинадцятирічний цикл сонячної активності безпосередньо пов’язаний з приливами Землі, Юпітера та Венери, оскільки кожні 11 років ці планети розташовуються в одному напрямку. Планети, взаємодіючи з Сонцем, створюють ефект резонансу, який призводить до збільшення кількості плям на поверхні світила.
02.11.2016
Американська компанія Blue Origin провела успішні випробування системи евакуації на суборбітальному кораблі New Shephard, призначеному для туристичних польотів, і в п’ятий раз успішно посадила на Землю однойменну багаторазову ракету. Кораблю New Shephard через 50 секунд після старту вдалося успішно відокремитися від ракети-носія. Через 10 секунд після цього розкрилися парашути корабля, який приземлився через 4 хвилини 19 секунд після старту. Після відділення корабля ракета продовжила політ і через 7,5 хвилин після старту приземлилася в розрахованому місці.
02.11.2016
Президент і головний виконавчий директор концерну Boeing Денніс Мюленбург заявив що його компанія має намір випередити SpaceX у здійсненні першого пілотованого польоту на Марс. Він вважає, що в найближчі кілька десятиліть космічний туризм чекає розквіт в життєздатний комерційний ринок і пообіцяв створення компанією Boeing космічного апарату для туристів нової епохи.
02.11.2016
Голова компанії SpaceX Ілон Маск, виступаючи на 67-му конгресі Міжнародної федерації астронавтики у Мексиці, представив проект міжпланетної транспортної системи ITS (Interplanetary Transport System), призначеної для колонізації Марса. Маск повідомив, що його компанія розробляє космічний корабель, здатний взяти на борт близько 100 пасажирів і 450 тонн вантажу, та розраховує на зменшення тривалості польоту на Марс до 80 діб до 2035 року. Він припустив, що перший пілотований політ до червоної планети можливий у 2020 році.
03.10.2016
Європейське космічне агенство завершило місію Rosetta, зіштовхнувши автоматичну станцію з кометою Чурюмова-Герасименко 30 вересня о 13:40 за київським часом. Сигнал від апарату до Землі йшов 40 хвилин. Орбітальний апарат Rosetta та спусковий модуль Philae були запущені в березні 2004 року, з того часу апарат подолав більше 6 млрд км та виконав гравітаційний маневр поблизу Землі та Марса щоб досягнути комети в серпні 2014 року. Посадку на поверхню комети модуль Philae здійснив 12 листопада 2014 року, вона стала першою м’якою посадкою зонда на ядро комети. В ході посадки модуль кілька разів відскочив від поверхні комети та закріпився в районі під назвою Абідос, проте через тінь від валуна, яка закрила сонячні батареї, регулярний зв’язок із ним був втрачений. Упродовж місії Rosetta вченим вдалося визначити будову комети, скласти карту її поверхні, визначити швидкість витікання матерії в міру наближення до Сонця, а також показати що вода на Землі навряд чи має кометне походження.
03.10.2016
Меркурій виявився другою після Землі планетою, на якій спостерігається тектонічна активність. Геофізики місії MESSENGER виявили на його поверхні численні складки, вигини і розломи, наявність яких дозволяє однозначно заявити про присутність на планеті в недалекому минулому тектонічної активності. Активна тектоніка узгоджується з наявністю у планети магнітного поля, яке не зникло досі через гігантське внутрішнє металеве ядро, яке складає 85% радіуса Меркурія і поступово охолоджується. MESSENGER був запущений 3 серпня 2004 року, з того часу він подолав більше 7,9 млрд км, зробив 15 обертів навколо Сонця, 3 — навколо Меркурія, 2 — навколо Венери і один оберт навколо Землі. Апарат припинив своє існування в квітні 2015 року.
03.10.2016
Причиною вибуху 1 вересня ракети Falcon 9 на стартовому майданчику LC-40 стала тріщина в системі подачі гелію в резервуар з рідким киснем на другій ступені ракети, повідомляє SpaceX. Гелій необхідний для підтримки тиску в баку. Така версія в компанії зараз вважається основною, до неї експерти дійшли після аналізу даних понад 3000 датчиків, а також численних відео, ауідо та фотоматеріалів. Вибух на космодромі на мисі Канаверал стався в ході передстартових випробувань носія Falcon 9 з ізраїльським супутником Amos 6. Внаслідок вибуху ракета та супутник були знищені, а пусковому майданчику завдано значної шкоди. Старт Falcon 9 з Amos 6 на борту планувався 3 вересня.
< >
Час генерації сторінки:
0,02005 с.