Лариса

Лариса Лариса

Лариса — внутрішній супутник планети Нептун. Названа за іменем німфи з грецької міфології. Також позначається як Нептун VII. Лариса відкрита Гарольдом Рейтсемою, Вільямом Габбардом, Ларрі Лебофскі, Девідом Толеном 24 травня 1981 року завдяки випадковому спостереженню із Землі покриття цим супутником зірки. Про відкриття оголошено 29 травня 1981 року, тоді супутник отримав тимчасове позначення S/1981 N1. Повторно відкрита в 1989 році при проходженні апарату „Вояджер-2” біля Нептуна. Про це було оголошено 2 серпня 1989 року, супутник одержав ще одне тимчасове позначення, S/1989 N2. Точна дата другого відкриття не повідомлялася. Було заявлено про 10 зображень, отриманих протягом 5 днів, таким чином, відкриття відбулося незадовго до 28 липня. Пізніше було встановлено ідентичність об’єктів S/1981 N1 і S/1989 N2.

Лариса має неправильну (несферичну) форму з безліччю ударних кратерів на поверхні. Ніяких слідів геологічної активності не виявлено. Інших відомостей практично немає. Ймовірно, Лариса, як і інші супутники на орбітах нижче Тритона, сформувалася з уламків раніше існуючих супутників Нептуна, зруйнованих у результаті зіткнень, викликаних збуреннями від Тритона після його захоплення Нептуном на початкову високоексцентричну орбіту.

Лариса обертається нижче синхронної орбіти, внаслідок чого орбіта цього супутника поступово знижується через дії припливних сил. З часом вона може бути поглинена Нептуном або зруйнуватися через припливне розтягування і при досягненні межі Роша утворити навколо планети кільце.

< >
Час генерації сторінки:
0,01336 с.