Мімас

Мімас Мімас

Мімас — десятий за віддаленістю від планети і сьомий за розміром природний супутник Сатурна. Він був відкритий Вільямом Гершелем у 1789 році. Має сферичну форму, діаметр супутника складає 400 км, радіус орбіти — 185,5 тис км. На супутнику присутній великий кратер діаметром 130 км, який має назву Гершель. Це, скоріш за все, слід падіння велетенського метеориту. Як і більшість супутників Сатурна Мімас складається з льоду, густина якого приблизно 1200-1400 кг/м3.

Через приливні сили Сатурна, які діють на супутник, Мімас не зовсім сферичний, його розміри становлять 414,8×394,4×381,4 км. Така неправильність форми добре помітна на фотографіях космічного апарата „Кассіні”.

Відмінною рисою Мімаса є величезний ударний кратер Гершель діаметром 130 км, названий на честь відкривача супутника. Діаметр кратера складає майже третину діаметра Мімаса. Висота стінок кратера становить майже 5 км, найбільша глибина 10 км. Центральне підвищення підіймається на 6 кілометрів на рівнем дна кратера. Удар, від якого утворився кратер, як видно, мало не розколов супутника. Тріщини, добре помітні на протилежному боці Мімаса, ймовірно, утворені ударними хвилями, які пройшли крізь нього. На поверхні Мімаса також багато менших кратерів.

Проміжок між двома найширшими кільцями Сатурна, що має назву щілини Кассіні, утворився під дією Мімаса.

< >
Час генерації сторінки:
0,01358 с.