Деймос

Деймос Деймос

Деймос — менший і віддаленіший з двох супутників Марса. Це найменший з відомих супутників у Сонячній системі. Деймос складається з багатої вуглецем породи, подібно до астероїдів типу C, та криги. Його відкрив Асаф Холл 10 серпня 1877 року.

Поверхня Деймоса виглядає набагато гладшою ніж у Фобоса за рахунок того, що більшість кратерів покрита тонкозернистою речовиною. Очевидно, речовина, викинута при ударах метеоритів, довгий час залишалася на орбіті навколо супутника, поступово осідаючи і приховуючи нерівності рельєфу.

На Деймосі тільки два геологічні об’єкти мають власні імена. Це кратери Свіфт і Вольтер, названі на честь двох письменників (Джонатана Свіфта й Вольтера), які передбачили існування у Марса двох супутників ще до їхнього відкриття.

Припущення про існування в Марса двох супутників висловив Йоганн Кеплер у 1610 році. Він міркував, виходячи з таких посилів: якщо у Землі є один супутник, а в Юпітера — 4, то кількість супутників зростає в геометричній прогресії. За цією логікою, у Марса повинно бути два супутника.

< >
Час генерації сторінки:
0,01315 с.