Веста

4 Веста 4 Веста

4 Веста — астероїд розмірами 573×557×446 км та другий за масою об’єкт в поясі астероїдів — на нього припадає 9% від розрахункової маси всього поясу астероїдів, що становить 2,59×1020 кг. Астероїд втратив близько 1% своєї маси внаслідок зіткнення, що відбулося менше мільярда років тому і утворило сім’ю Вести. Деякі уламки Вести впали на Землю та стали джерелом багатьох відомостей про цей астероїд. Веста знаходиться у внутрішній частині поясу астероїдів всередині люка Кірквуда на відстані 2,3615 а. о. від Сонця та обертається навколо нього по слабкоеліптичній орбіті з помірним нахилом до площини екліптики, роблячи один оберт за 3,63 року. Найбільша відстань Вести від Сонця трохи перевищує мінімальну відстань від зірки до Церери, а її орбіта повністю розташована всередині орбіти Церери.

У 1990-х роках за допомогою телескопа „Хаббл” вдалося досить детально роздивитися поверхню Вести і отримати уявлення про її склад. Найпомітнішою деталлю її поверхні є величезний ударний кратер Реясільвія діаметром 505 км, що охоплює південний полюс астероїда та за співвідношенням розміру кратера до загального розміру космічного тіла входить до числа лідерів Сонячної системи. Глибина кратера в деяких місцях сягає 19 км, в той час як його стінки підносяться над прилеглими рівнинами на 4-12 км. Центральний пік кратера діаметром в основі 180 км має висоту 22 км та є найвищою горою в Сонячній системі. Розміри цього кратера співрозмірні з розмірами самої Вести, тому як вона змогла пережити такий значний катаклізм залишається загадкою.

Веста була відкрита Генріхом Ольберсом 29 березня 1807 року. 27 вересня 2007 року до Вести було запущено AMC Dawn, який вийшов на її орбіту у 2011 році та вивчав її впродовж 9 місяців, після чого попрямував до Церери.

Веста є найяскравішим астероїдом; це єдиний астероїд який ясної ночі можна побачити із Землі неозброєним оком завдяки яскравості його поверхні, великим розмірам та наближенню до Землі на відстань 177 млн км.

< >
Час генерації сторінки:
0,01327 с.