Архів новин

06.05.2017
В кульовому скупченні 47 Тукана, розташованому на відстані 14 800 світлових років від Землі, астрономи виявили зірку, що рухається по орбіті навколо чорної діри з періодом 28 хвилин. Ця орбіта може виявитися найтіснішою орбітою зірки навколо чорної діри у Чумацькому Шляху з відомих вченим. Крім ознак присутності великої кількості кисню в цій системі під назвою X9, в ній також є свідоцтва наявності білого карлика, що обертається навколо чорної діри лише в 2,5 рази далі ніж Місяць навколо Землі. Відкриття було зроблене за допомогою двох космічних телескопів NASA: рентгенівських обсерваторій Chandra і NuSTAR, а також телескопа Australia Telescope Compact Array, розташованого на заході Австралії.
06.05.2017
14 березня канадська компанія Maritime Launch Services оголосила про будівництво космодрома поблизу населених пунктів Кансо і Хейзел Хілл в провінції Нова Шотландія, з якого запускатимуть українські ракети „Циклон-4М”. Будівництво космодрому має розпочатися через рік, а перший запуск відбудеться вже в 2020 році. До 2022 року компанія планує вийти на запуск восьми ракет на рік. Раніше ракета-носій „Циклон-4” призначалася для Бразилії, проте укладений в 2003 році договір про довгострокове співробітництво щодо використання цих ракет на пусковому центрі Алкантара був в односторонньому порядку денонсований бразильською стороною влітку 2015 року. У Києві допускали що рішення бразильців могло бути прийняте під політичним тиском: бразильці розраховували на поглиблення співпраці з московією. Тому Україна озвучила плани щодо створення альтернативного перспективного стартового майданчика для ракет-носіїв „Циклон-4” в Північній Америці. Ступінь готовності ракет-носіїв на сьогодні становить близько 90%, Україна витратила на реалізацію проекту $ 592 млн.
06.05.2017
Міжнародна група астрофізиків із США, Фінляндії та Великобританії пояснила появу гігантських чорних дір з масами від мільйонів до мільярдів сонячних мас. Вчені показали що такі чорні діри можуть утворюватися всередині протогалактик в умовах припинення зореутворення, що є наслідком дефіциту молекулярного водню (H2). Дослідники з’ясували що достатня кількість випромінювання Лиману-Вернера з сусідніх галактик може спричинити поглинання енергії фотонів молекулярним воднем і розпад H2 з утворенням атомарного водню. Розрахунки показали що ці фотони можуть утворюватися в галактиках зі спалахом зореутворення. Така активна галактика повинна розташовуватись на потрібній відстані від протогалактики, а бомбардування фотонами повинно відбутися до початку стиснення міжзоряного газу, яке призводить до появи чорних дір. Астрономи, використовуючи гідродинамічну модель, вирахували що відстань між такими галактиками повинна становити 200-300 парсек, а різниця в їх віці — менше 4 млн років.
06.05.2017
Ґрунтуючись на датуванні ізотопів сірки і вуглецю в геохімічних зразках, британські та американські вчені показали що 2,4 млрд років тому Земля нагадувала сучасний супутник Сатурна Титан з вуглеводневими водоймами і атмосферою. Тоді атмосфера нашої планети містила велику кількість виробленого мікроорганізмами метану, що утримував водень. Велика його частка за приблизно мільйон років покинула атмосферу планети, що спровокувало надходження в атмосферу Землі кисню, концентрація якого в атмосфері з часом виросла більш ніж в десять тисяч разів.
06.05.2017
Неофіційна назва запланованої на 2020 роки місії NASA до крижаного супутника Юпітера Європи — Europa Clipper — отримала офіційний статус. Кліпперами у XIX столітті називали швидкохідні трищоглові судна, що широко використовувались для доставки товарів по всьому світу. Астробіологи оцінюють Європу як одне з найперспективніших для пошуків позаземного життя місць Сонячної системи, оскільки під крижаною поверхнею супутника знаходиться океан рідкої води.
06.05.2017
Вчені Лабораторії реактивного руху NASA виявили два безпілотних космічних апарата на орбітах навколо Місяця. Одним із них виявився запущений 22 жовтня 2008 року індійський космічний зонд „Чандраян-1”, зв’язок з яким було втрачено у серпні 2009 року. Інший — міжпланетною станцією Lunar Reconnaissance Orbiter, що була запущена в 2009 році. Для визначення положення космічних апаратів використовувався новий наземний радар.
18.04.2017
У зв’язку з остаточним виходом із ладу старої материнської плати та проведенням робіт по модернізації обладнання роботу сайту сьогодні було частково призупинено.
11.04.2017
У зв’язку з виходом із ладу материнської плати сервера роботу сайту було призупинено з 8 до 11 квітня. Перепрошую за тимчасові незручності.
31.03.2017
Угорські, американські, німецькі та іспанські астрономи представили нові свідчення на користь наявності супутника у кандидата в карликові планети Сонячної системи (225088) 2007 OR10 з неофіційною назвою „Білосніжка”, згідно з якими уповільнене обертання небесного тіла навколо своєї вісі зумовлене приливною взаємодією з супутником. За оцінками астрономів, діаметр супутника „Білосніжки” складає 237 км, а самої „Білосніжки” — 1535 км. Вважається що в поясі Койпера, де розташовується 2007 OR10, щільність оточуючого великі тіла середовища була від 10 до 100 разів більшою ніж зараз.
31.03.2017
Міжнародний центр картоплі запустив серію експериментів щоб показати можливість вирощування картоплі в екстремальних кліматичних умовах на Землі та на Марсі. Для цього у спеціально спроектованому контейнері з ґрунтом, розміщеному на борту супутника CubeSat, була посаджена бульба картоплі. Всередині цього герметичного ящика автоматизована система підводить до бульби воду, багату на поживні речовини, контролює температуру, імітуючи зміну дня і ночі на Марсі, а також відтворює тиск і склад марсіанського повітря. Датчики постійно відстежують поточні значення цих параметрів, а встановлені в контейнері відеокамери транслюють зображення поверхні ґрунту. Попередні результати експерименту оцінюються як позитивні: показано що за умови попередньої підготовки ґрунту та забезпечення доступу повітря і поживних речовин для бульбоутворення майбутні колоністи зможуть вирощувати марсіанську картоплю.
31.03.2017
Китай незабаром розпочне виведення своїх супутників на орбіту за допомогою ракет-носіїв, що запускаються з літака. Ракети подібного типу наразі розробляються Китайською академією аерокосмонавтики і аеродинаміки, запуски же планують проводити з військових повітряно-транспортних боїнгів Y-20, що мають 47 м в довжину фюзеляжу, 15 м у висоту, розмах крил 45 м, максимально корисне навантаження 66 тонн та місця для трьох членів екіпажу. Максимальна ж вага на зліт у Y-20 складає понад 200 тонн, повне завантаження дозволить пролетіти відстань у 4 500 км та піднятися у висоту на 13 км. Запуск ракет-носіїв з літаків дозволяє зекономити значні кошти на обладнанні, інфраструктурі та персоналі для обслуговування стартових майданчиків і скоротити міжпускові інтервали.
31.03.2017
Мантія Землі має температуру не менше 1410 °C, що майже на 60 °C гарячіше ніж вважалося раніше. Такий висновок зробили вчені на чолі з докторантом факультету геології і геофізики Масачусетського технологічного інституту США Емілі Сарафьян під час відтворення плавлення суміші гірських порід в абсолютно сухих умовах, що дозволило точніше відтворити вміст води у результуючих породах. Ця знахідка допоможе вченим точніше моделювати багато геодинамічних процесів, серед яких тектоніка плит.
31.03.2017
Станція MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile Evolution) зробила маневр на орбіті навколо Марса, який дозволив їй уникнути зіткнення з Фобосом. Для порятунку станції NASA відправило команду на збільшення швидкості на 0,4 м/с, що дозволило змінити траєкторію MAVEN. Станція рухається по еліптичній орбіті навколо Марса і багато разів перетинає траєкторії природних супутників планети — Фобоса і Деймоса. Проведене коригування стало першою подібною процедурою, здійсненою з моменту прибуття MAVEN до космічного тіла 21 вересня 2014 року.
31.03.2017
Американська компанія SpaceX повідомила про намір відправити двох туристів в політ навколо Місяця у 2018 році. Відомо що туристи внесли значну передоплату, але їхні імена поки не розголошуються. Для обльоту супутника нашої планети у компанії мають намір використовувати нову ракету-носій Falcon Heavy, перший старт якої запланований на літо 2017 року, а також пілотований космічний корабель Dragon. Запуск планують здійснити з того ж стартового майданчика на мисі Канаверал у Флориді, що використовувався для місій програми Apollo у 60-70-х роках минулого століття.
31.03.2017
24 лютого суборбітальний літак SpaceShipTwo VSS Unity компанії Virgin Galactic успішно виконав свій третій за рахунком політ, розпочатий з космодрому в пустелі Мохаве у штаті Каліфорнія, США на борту материнського вантажного літака WhiteKnightTwo. За штурвалами тестованого літака знаходились Дейв Маккей і Фредерік Стеркоу, колишній астронавт NASA що побував в космосі чотири рази в складі місій за програмою космічних шатлів та командував двома з них.
31.03.2017
Об’єднані Арабські Емірати планують освоювати Марс та заснувати перше людське поселення на червоній планеті до 2117 року. Про це заявив віце-президент ОАЕ шейх Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум. Наразі в планах арабської держави запуск в космос марсіанського орбітального апарата „Надія” в 2020 році за допомогою японської ракети H-2A. „Надія” має прибути до червоної планети в 2021 році до 50-ї річниці заснування ОАЕ.
31.03.2017
23 лютого о 12:44 за київським часом вантажний корабель Dragon, що був виведений на орбіту ракетою Falcon 9, пристикувався до Міжнародної космічної станції. Спочатку стикування планувалося провести 22 лютого в період з 13:00 до 15:30 за київським часом, проте через неправильні значення в бортовому комп’ютері процес довелося перервати.
31.03.2017
На прес-конференції NASA голова наукового директорату Томас Цурбухен повідомив що у зірки TRAPPIST-1 існує система з семи землеподібних планет, на трьох з яких може існувати вода в рідкому стані та сприятливі для життя умови. Відкриття зробила команда на чолі з Мікаелем Жійонне з Інституту технологій і астрофізичних досліджень Л’єжського університету в Бельгії. Раніше в системі TRAPPIST-1, яка знаходиться на відстані 40 світлових років від Сонця, були відомі лише три екзопланети.
31.03.2017
Індійські дослідники Джайеш Пабарі та П. Дж. Бхалоді завдяки вивченню даних з космічного апарату NASA Mars Atmosphere and Volatile Evolution, виявили можливі ознаки розвитку кілець навколо Марса з пилу, що оточує планету. Згідно з аналізом вчених переважна частина цього пилу має міжпланетне походження, проте 0,6% походить з матеріалу Фобоса та Деймоса.
31.03.2017
Вчені місії Європейського космічного агенства XMM-Newton виявили пульсар, яскравість якого в тисячу разів перевищує максимально очікувану яскравість для об’єктів такого роду. Також він є найдальшим відкритим пульсаром — його світло подорожувало приблизно 50 млн років перш ніж досягти Землі.
< >
Час генерації сторінки:
0,01975 с.