Архів новин

18.12.2016
Спільний британсько-датський консорціум Mars One оголосив про перенесення першої пілотованої місії на Марс на 2031 рік. Раніше в заявах компанії фігурував 2026 рік. Також на 4 роки відкладено безпілотну місію — до 2022 року. Ці затримки пов’язані з „новою фінансовою стратегією” через купівлю Mars One швейцарською фінансовою компанією InFin Innovative Finance AG. В даний час консорціум складається з британської публічної компанії з обмеженою відповідальністю Mars One Ventures і датської некомерційної організації Mars One Foundation. Метою проекту є відправка на Марс в один кінець колонізаторів-добровольців, які повинні заснувати там постійне поселення, шукати воду, виробляти кисень та вирощувати собі їжу.
18.12.2016
У США відбувся перший випробувальний політ нового суборбітального космоплана VSS Unity, який після відокремлення від літака-носія WhiteKnightTwo на висоті 15,24 км провів 10 хв у вільному польоті з двома пілотами на борту. Крім них, в салоні можна розмістити ще шістьох туристів. VSS Unity був розроблений компанією Scaled Composites LLC та побудований The Spaceship Company на замовлення Virgin Galactic, представлений в лютому цього року як удосконалена модель SpaceShipTwo з підвищеним рівнем автоматизації управління. Попередній — VSS Enterprise — розбився через помилку пілота в 2014 році. Вартість подорожі для кожного з шести туристів буде складати близько $ 200 000, квитки вже забронювали близько 800 чоловік, зокрема і Стівен Хокінг, око якого зображене на логотипі корабля.
18.12.2016
Команда астрономів з США змогла виявити 2015 TC25 — найменший з астероїдів, що коли-небудь вдавалося побачити. Він має близько двох метрів в діаметрі та здатний відбивати 60% світла, яке падає на його поверхню.
18.12.2016
Планетолог NASA Аманда Хендрікс назвала найліпше для колонізації небесне тіло Сонячної системи. Ним виявився Титан — найбільший супутник Сатурна, що має рідкі озера з вуглеводнів та щільну атмосферу, яка на 95% складається з азоту. Атмосферний тиск поблизу поверхні супутника в півтора рази перевищує земний, це дозволяє спростити конструкцію скафандра для потенційних колонізаторів. Проте перешкодами можуть стати низькі температури на поверхні Титана, які сягають -80 °C, та значна відстань від Землі, подолання якої сучасними засобами триватиме щонайменше сім років.
18.12.2016
Американські вчені з Національної лабораторії Айдахо заявили про розробку компактного ядерного реактора розміром з піаніно, який може бути використаний в майбутній місії на Марс. Потужність установки становить 333 кВт, при цьому вона може працювати в умовах Місяця або Марса, забезпечуючи енергією базу протягом півтора десятка років.
18.12.2016
За допомогою телескопа Kepler німецькі вчені виявили зірку KIC 11145123 діаметром 3 млн км з формою майже ідеальної сфери: екваторіальний та полярний діаметри KIC 11145123 відрізняються всього на 6 км.
18.12.2016
Перший з двох супутників нової місії NASA Gravity Recovery and Climate Experiment Follow-On, запуск якої планується в грудні 2017 або в січні 2018 року, вже побудовано компанією Airbus Defence and Space в м. Фрідрихсхафен, Німеччина. Наступні кілька місяців його тестуватимуть у випробувальному центрі IABG в комуні Оттобрунн поблизу Мюнхена. Другий супутник незабаром також буде добудований та відправлений на випробування. Місія GRACE-FO є наступником запущеної в 2002 році та досі працюючої місії GRACE, метою якої є спостереження за змінами клімату Землі, зокрема кількістю води в підземних водоймах, розмірами і положенням льодовиків та рівнем моря. Вчені GRACE постійно проводять вимірювання відстані між супутниками місії під час їх руху по орбіті, таким чином фіксуючи присутність мас матерії різної щільності, що локально спотворюють собою гравітаційне поле Землі.
18.12.2016
Вчені зі Стерлінгського університету з’ясували що рідка вода зникла з поверхні Марса принаймі 20 млн років тому. До таких висновків дослідники дійшли після вивчення процесів корозії знайдених на поверхні червоної планети метеоритів, що частково складалися із заліза, при цьому дані вчених ґрунтуються на інформації, зібраній марсоходом Opportunity. Виявилося що процеси корозії заліза в марсіанських метеоритах протікали в 10 000 разів повільніше за аналогічні процеси в земних умовах.
18.12.2016
Космічний апарат LES1, який був визнаний втраченим 50 років тому, знову подає сигнали — заявляють радіоастрономи з Великобританії. Цей космічний апарат був частиною серії Lincoln Experimental Satellite, що розроблялася в Масачусетському технологічному інституті за підтримки USAF в 1965-1976 роках. За допомогою апаратів тестувалися малопотужні логічні схеми супутникового зв’язку та обладнання для орієнтації в просторі. LES1 був втрачений півстоліття тому — в 1967 році через конструкторську помилку під час розробки апарату. Після виведення апарату на орбіту в 2800 км над Землею відновити роботу супутника так і не вдалось, проте в 2013 році з орбіти почав надходити сигнал невідомого походження. Пізніше виявилося що його джерелом був саме LES1.
18.12.2016
Представники компанії Firefly Space Systems запропонували буксирувати космічне сміття з орбіти Землі до Марса за допомогою космічних вітрил, що рухатимуться завдяки випромінюванню Сонця. Це може надати відчутну економію при повторному використанні під час майбутнього освоєння червоної планети.
18.12.2016
Міжнародна команда астрофізиків зареєструвала потужний сплеск гамма-випромінювання від блазара QSO B0218+357 — представника рідкісного типу квазарів та найвіддаленішого з відомих джерел гамма-променів. Потік високоенергетичних часток через викривлення простору-часу розділився на дві частини, які досягнули Землі з різницею в 10-12 днів, а енергія фотонів досягала значень 65-175 гігаелектронвольт.
08.11.2016
Експерти NASA вважають пілотовані польоти на ракетах Falcon 9 компанії SpaceX небезпечними через порушення регламенту техніки безпеки під час їхньої заправки. У разі пілотованого польоту заправляти Falcon 9 паливом, охолодженим до наднизьких температур, доведеться з екіпажем на борту, оскільки запуск ракети можливий не пізніше ніж через півгодини після початку заправки. Цього замало щоб екіпаж встиг зайняти свої місця на борту корабля.
08.11.2016
3 листопада о 12:00 за київським часом Китай вперше запустив у космос важку двоступеневу ракету Long March-5 висотою 57 м з супутником Шіцзянь-17, призначеним для тестування технології електричної рухової системи. Старт відбувся з космодрому Веньчан на острові Хайнань поблизу південного узбережжя Китаю. Ракета Long March-5 здатна вивести 25 т вантажу на низьку навколоземну орбіту або 14 т на більш високу геостаціонарну перехідну. Вона може підіймати великі модулі китайської 60-тонної космічної станції, яку Китай планує побудувати та запустити до 2020 року.
08.11.2016
Команда дослідників Virtual Telescope Project за допомогою десятків дистанційно керованих телескопів змогла виявити потенційно небезпечний астероїд 2016 VA, який пролетів поблизу Землі на відстані 75 000 км, що вп’ятеро ближче за Місяць. Об’єкт до останнього моменту перебував у тіні нашої планети і був виявлений лише за кілька годин до максимального наближення. Схожі з 2016 VA розміри мав Челябинський метеорит, який залишався непомітним до самого входу в атмосферу планети та вибуху над Південним Уралом.
08.11.2016
Команда астрономів на чолі з Хіодо Рюкі з Університету Кобе, Японія, ґрунтуючись на результатах комп’ютерного моделювання, представила нову модель походження кілець Сатурна. Ця модель пояснює різницю у складі кілець Сатурна, які на 95% складаються з частинок льоду, та Урана і Нептуна, що містять більший відсоток гірських порід. Дослідники припустили наявність за орбітою Нептуна близько 4 млрд років тому кількох тисяч об’єктів поясу Койпера розміром із Плутон. Розрахунки показали що між цими об’єктами та газовими планетами відбувалися множинні зближення та фрагментація під дією гравітації гігантів, після чого фрагменти з масами від 0,1% до 10% від маси початкового тіла захоплювались на орбіту навколо планети. Через більшу середню щільність Урана і Нептуна, на відміну від дифузного Сатурна, великі осколки змогли підходити до центрів останніх планет ближче, внаслідок чого більш потужні приливні сили руйнували об’єкти з поясу Койпера разом з кам’янистим ядром, в той час як поблизу Сатурна руйнувалася лише крижана оболонка.
08.11.2016
Марсохід Curiosity виявив на горі Шарп у центрі кратера Гейла металевий метеорит округлої форми діметром 4 см, що назвали Egg Rock. Незвичайну форму він отримав в результаті входу в атмосферу Марса кілька мільйонів років тому та добре зберігся завдяки відсутності в атмосфері червоної планети кисню. Curiosity відправився в космос 26 листопада 2011 року, а його посадка на Марс відбулася 6 серпня 2012 року.
05.11.2016
За допомогою телескопа Хаббл вчені виявили найгірші погодні умови в атмосфері екзопланети HD 189733b, що в 69 світлових роках від нас в сузір’ї Лисички. Зокрема, там відбуваються наймогутніші бурі, дмуть металеві урагани зі швидкістю 2 км/с і випадає скляний дощ. Екзопланета знаходиться в 9 разів ближче до своєї зірки, ніж Меркурій до Сонця, тож температура може доходити до 3000 °C, внаслідок чого розплавляються силікати, метали й мінерали, підіймаючись в атмосферу.
05.11.2016
Міжнародний проект з пошуку потенційно небезпечних для Землі астероїдів вже налічує 15 000 таких об’єктів. Всього лише 3 роки тому було відомо про 10 000 небезпечних космічних каменів. Виявлені астероїди поблизу нашої планети є частиною значно більшої множини з 700 000 відомих астероїдів Сонячної системи.
05.11.2016
На МКС розвиваються небезпечні для життя космонавтів, які перебувають на тривалих вахтах, цвілеві гриби Aspergillus fumigatus. Про це заявили мікробіологи США. На відміну від земних умов, в яких Aspergillus fumigatus для організму людини нешкідливий, в умовах космосу імунітет космонавтів знижується, що загрожує захворюванням на аспергільоз. Отримані дані допоможуть розробити нові санітарні стандарти щодо утримання приміщень космічних станцій і кораблів майбутніх міжпланетних експедицій.
05.11.2016
Японський космічний стартап ALE у 2018 році планує запуск на навколоземну орбіту супутника, що міститиме багато невеликих метеорів, викликаючи масштабний метеорний дощ на замовлення. За задумом, метеори запускатимуться в атмосферу коли супутник пролітатиме над великими містами планети. Проведення першого офіційного метеорного феєрверку планується під час відкриття Олімпіади в Токіо у 2020 році.
< >
Час генерації сторінки:
0,01945 с.